הדפסה בתלת מימד

התחום של הדפסה בתלת מימד הולך ומתפתח למימדים עצומים בשנים האחרונות. מדובר בתהליך מבוקר של הדפסת עצמים פיזיים תלת מימדיים המגיעים מקובץ דיגיטלי ונעשים באמצעות מדפסת ייעודית הנקראת מדפסת תלת מימד. התהליך מבוצע בדרך כלל באמצעות יישום של שכבות של חומרים, עד היווצרות הפריט. הדפסת תלת מימד מאפשרת לכל אחד מאיתנו לייצר עצם מורכב באמצעות פחות חומרים משיטות הייצור המוכרות לכולנו. כל הדפסה בתלת מימד מתחילה עם מודל תלת מימדי, אותו ניתן לבנות באופן עצמאי, או להוריד מהאינטרנט. אותו דגם נכנס לתוכנה ממוחשבת ייעודית, שמסונכרנת עם מדפסת תלת מימדית, ולאחר מכן, מתחילה המדפסת בייצור על פי אותו מודל.

ידידותי למשתמש

יש המון תוכנות של הדפסת תלת מימד, כאשר חלקן ידידותיות יותר למשתמש ובאות לידי ביטוי בדרך כלל במדפסות קטנות וקומפקטיות לשימוש ביתי, ויש תוכנות מורכבות ומקצועיות יותר, שהן שכיחות יותר במכונות גדולות ותעשייתיות, שעובדות כדי לייצר דגמים של פרטים גדולים ומקצועיים יותר. מבין כל התוכנות הקיימות כיום בשוק, טינקרקאד היא המתאימה ביותר למתחילים, שכן היא גם זמינה להורדה בחינם וגם מציעה שיעורים למתחילים. ככל שמתמקצעים עם תוכנה טובה, אפשר להתחיל להתנסות בצורה קלה יותר, ובנוסף, קל יותר להתקדם, לעבוד עם פיצ'רים נוספים, ולקחת את הצעד הנוסף קדימה בשלב מוקדם יותר, אל עבר עבודות מורכבות יותר.

אלפי שכבות בצורה מדודה

מדפסות תלת מימד בדרך כלל מתחברות למחשבים באמצעות כבלים ייעודיים כמו USB, אך במדפסות החדשות והמתקדמות יותר, ישנם חיבורי וויי פיי, שעוזרים מאוד במקרה שכמה אנשים עובדים על המדפסת התלת מימדית במקביל. בשלב הבא, המדפסת מתחילה לעבוד ואט אט בונה את הדגם שכבה אחר שכבה, באופן מדויק, ולעיתים עושה זאת באמצעות חזרות רפטטיביות וקבועות של מאות ואף אלפי שכבות, תלוי באופי הדגם. הדפסה בתלת מימד מתאימה לכל אחד מאיתנו, שכן אנשים מדפיסים דגמים גם לכיף, אך גם באופן מקצועי. בגלל שניתן להדפיס אלמנטים קטנים שנמצאים בבתים של כל אחד מאיתנו, ההדפסה יכולה להיות פעילות משפחתית וכיפית, לייצור כלי בית, צעצועים ועוד.

מהחברות הגדולות לבתים הפרטיים

מדפסות תלת מימד נמצאות בהרבה מאוד חברות מחשוב גדולות כמו חברות הייטק וטכנולוגיה, ומשמשות את העובדים לשימושים מקצועיים ואישיים כאחד. עם זאת, האימוץ של מדפסות תלת מימד בבתים פרטיים כבר הגיע למאסה קריטית, וההטמעה שלהן בכל בית הוא רק עניין של זמן. כיום יש מגוון רחב של מדפסות תלת מימד קטנות, קומפקטיות ואיכותיות, הניתנות לקנייה במחירים נוחים של כמה מאות שקלים. היום בו כל אחד יוכל להדפיס כל דגם קטן שירצה בביתו הוא אינו רחוק, כשגם התחזוקה של המדפסות הללו היא אינה יקרה וחומרי הגלם הם זמינים במגוון רחב של חנויות. הדפסות תלת מימד יהפכו בעתיד הקרוב לחלק אינטגרלי בחיינו, בדיוק כמו השימוש בטלפונים חכמים, קונסולות משחק וטאבלטים. בישראל אחת האפשרויות המוצלחות לקניית מוצרי תלת מימד ביתיים הוא באתר דיו אקספרס שבו ניתן למצוא מוצרי תלת מימד מבית פולארויד Polaroid הותיקה – מדפסת תלת מימד , עט תלת מימד וכמובן גליל PLA שהינו חומר גלם למדפסת תלת מימד . האתר מומלץ מאוד גם להזמנת דיו למדפסת הזרקת דיו , טונר למדפסת ומוצרי דפוס נוספים.

 

הדפסה בתלת מימד

 

אולי יעניין אתכם גם : hp 3830 דיו

מוצרים בעגלה הקניות
0